Bursa Alışveriş Merkezleri

Kapalı Çarşı:

Bursa’da yer alan ve namı tüm Türkiye de hatta dünyada bilinen kapalı arşı birçok alternatifi ile sizlere en yakın adres olacaktır. Tekstil sektörünün gelişmiş olmasından kaynaklı olarak çeşit çeşit kumaşlar ve bu kumaşların el işçiliği ile birleşimi sonucunda ortaya çıkan parçalar oldukça değerli olmaktadır. Kapalı çarşı da düğün alışverişinizi tamamlayabilir ve bu süreçte aradığınız tüm detay parçaları bulabilirsiniz. Kapalı çarşı sadece tekstil değil aynı zamanda takı bakımından da size çeşitli alternatifler sunmaktadır.

Kozahan:

Bursa’nın şehir merkezinde bulunan ve yıllar geçmesine rağmen o eski ihtişamını koruyan kozahan, buram buram tarih kokmaktadır. İpek kumaşlar ise daha önce hiç görmediğiniz kibarlıkta ve incelikte dokunmuştur. Gerek yerli halk gerekse turistlerin sıklıkla uğradıkları mekanlardan biridir. Yarı açık olması da tercih sebebi olmaktadır. Alışveriş yapmasanız bile oradaki naif insan kalabalığını elinizde kahvenizle oturup takip edebilirsiniz. Huzur veren atmosferi sayesinde tercih etmeniz mümkündür.

Podyum Park Yaşam Merkezi:

Podyum park, şehir merkezine yakın ve ulaşım bakımından da kolay bir konumdadır. Ailelerin ve gençlerin ortak noktası olan eğlence merkezlerini barındırmaktadır. Birçok eğlence alanı olmasının yanı sıra sosyal aktivitelerin de yapılmasına olanak sağlamaktadır. Oldukça lüks görünümlü ve açık olan bu yaşam merkezi her kesime hitap etmektedir. Yaz aylarında tercih sebebi olmaktadır. Sinema salonları ve bunun yanı sıra oyun alanları çocuklarında sevdiği yerlerden biri olmasını sağlamıştır.

Bursa Korupark Avm:

Korupark alışveriş merkezi Bursa’nın en büyük alışveriş merkezlerinden biridir. İçerisinde aradığınızı bulmama şansınız yoktur. Kadın, erkek ve çocuk olarak her türlü yaş grubuna hitap etmektedir. Özellikle çocuklu ailelerin de tercih etme sebebidir. Yemek ve oyun alanları, geniş ferah sinema salonları ile bilinmektedir. Mudanya yolu üzerinde olması ve toplu ulaşıma müsait olması da tercih sebepleri arasındadır.

Zafer Plaza Avm:

Bursa şehir merkezinin tam ortasında, piramit şeklinde yapılmış olan bu alışveriş merkezi, bilinen avm anlayışını kafanızdan silmektedir. Dış görünüş olarak çok farklı olmasının yanı sıra, şehrin ortasında olması da kişilerin uğramasına sebep olmaktadır. Giyimden takıya, yemek ve oyun alanlarından eğlence merkezlerine kadar her şeyi içinde barındırmaktadır. Birçok giriş ve çıkış noktası bulunan bu alışveriş merkezinde sıkılma olasılığınız yoktur. Bölmeli olan avm binası üç farklı bina halinde görülmektedir. Etrafında da zaman geçirebileceğiniz alanlar bulunmaktadır.

Anatolium Avm:

Bursa büyükşehir terminaline girişte yer alan avm, gelen veya giden insanların uğrak noktası olmaktadır. İçerisinde alışveriş merkezleri ve güzide kafeleri bulunmaktadır. Bursa şehir merkezinde biraz uzak olmasının yanı sıra, şehirden ayrılırken genellikle insanların tercih ettiği yerlerden biridir. Onun dışında hafta sonu aile ile zaman geçirmek için ideal bir alışveriş merkezi olmaktadır.

Kent Meydanı Avm:

Şehir merkezine yakınlığı ile bilinen kent meydanı, büyük ve ihtişamlı bir alışveriş merkezlerindendir. Şehrin kalabalığını burada fark etmeniz mümkündür. İçerisinde ulaşabileceğiniz hemen hemen tüm markalar ve mağazalar bulunmaktadır. Dinlenmek adına tercih edeceğiniz ay ya da kahve içebileceğiniz alanlar da bulunmaktadır. Toplu ulaşıma da oldukça müsaittir.

Sur Yapı Marka Avm:

Yeni yapılan ve insan popülasyonu olarak diğer bilinen alışveriş merkezleri ile kıyaslanabilecek duruma gelen bu merkez aradığınız birçok markayı barındırmaktadır. Eğlence alanları ile içinizi rahatlatırken kapalı kalmış hissi vermez. Kahve ve çay içim alanları ile özellikle de Afyon lokumcusu ile fazlasıyla sevilen bir merkez olmuştur. Bursa halkının uğradığı ve gezmekten keyif aldığı alışveriş merkezi haline gelmiştir.

1 Yorum

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir